................................Co může změnit charakter člověka?............................

Morte

24. srpna 2007 v 14:36 |  Kamarádi
Jméno.....................Morte
Rasa.......................Nemrtvý
Přesvědčení............Chaotické dobro
Zaměření................Bojovník
Frakce...................Žádná
Pref. Zbraň.............Zuby
Zvlášt. vlastnosti.....2
Síla........................12
Odolnost...............18
Obratnost..............18
Inteligence.............13
................................................................................Charisma................6
................................................................................Moudrost...............9
MORTIE, jak mu říkám, je skvělý bojovník, kterého si snad hned na začátku zamilujete jako já. Nemůže nosit brnění, prstýnky, tetování, náušnice nebo něco jiního, ale zato mu můžete dát zuby. Nejlepší jsou asi Ingessiny zuby, které můžete získat hned na začátku hry. Tyto zuby můžete opakovaně změnit na drtivou nebo bodnou zbraň a vylepšít je v magickou.
Kde naverbovat: Hned na začátku v Márnici k vám přiletí a už se ho nezbavíte. Krom toho k tomu není důvod.
Z jeho minulosti: Mortie byl za svého života chytrý, spíš vychytralý, ale své znalosti používal jen ku vlastnímu prospěchu. Zavinil dokonce i vaši smrt, nebo smrt vaší předchozí inkarnace. Po smrti se jeho lebka dostala i s celým svým věděním do Pilíře lebek, strašlivé hory hlav v Baatoru. Vaše předchozí inkarnace ale do Baatoru šla a Mortieho vysvobodila. Při opuštění Pilíře ale Mortie vše zapomněl a byl vám k ničemu. Mortie ale trpěl špatným svědomím, že zavinil smrt jednoho vašeho já a tak vás vždycky potajnu sledoval a dával na vás pozor. Pomáhal vašim předchozím inkarnacím znovu nějak vplout do světa Sigilu, přestože si to nepamatujete.
Zvlášt. Schopnosti: Mortie má dvě zvláštní vlastnosti. První se jmenuje Litanie kledeb a má ji hned od začátku. Pokud je Mortie úspěšný, cíl bude útočit jen na něj a má postih jak na brnění tak na útoku. Takže vlastně mu nebude téměř ubližovat a vy ho zatím spolu umlátíte. Druhá vlastnost spočívá v tom, že zavolá ostatní jemu podobné potvory a ty se vrhnou na nepřítele. Tuto vlastnost Mortie získá až potom, co ho unesou krysodlaci. PS.: Mě ho někdy unesou, někdy ne, takže je tu možnost, že tuto vlastnost vůbec nezíská.
O čem si popovídat:
Až si v hrobce pod přemoženými národy přečtete tetování, zjistíte, že je tam ještě jeden řádek "Neveř lebce". Zeptejte se Mortieho a dostanete zkušenosti.
Až se k vám přidá Fall-From-Grace, zeptejte se jí na Mortieho a pak se zeptejte Mortieho, jestli je mimir. Dozvíte se něco z jeho i své minulosti.
Na co dát bacha:
Pilíř lebek ho chce jako jednu z plateb za informace. Můžete ho strčit dovnitř a i když ho můžete rvát ven jak chcete, ničeho (krom toho že se vám sníží životnost) tím nedosáhnete a o Mortieho definitivně příijdete. Na internetu (www.torment.wz.cz) je napsáno, že Mortieho klidně můžete objetovat, že ho zase můžete vytáhnout. Ale zřejmě to funguje jen, když máte sílu jako King Kong. Lidé jako já, kteří vše rvou do moudrosti a inteligence (a to většinou hraju za válečníka) a trpí malým množstvím HP, ho nevytáhnou i když se o to budou snažit, jak chtějí.
Závěrem: Mortie se naprosto skvělý, čas od času vám poví nějakou neuvěřitelnou hloupost, takže se ho nezbavujte. Já bych ho nevyměnila ani za všechno zlato všech sfér a řekla bych, že po nějaké době budete mít stejný názor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Loner Loner | 6. října 2007 v 21:02 | Reagovat

Morteho lze vytáhnout z Pilíře i s průměrnou silou, na síle nezáleží. Záleží na jaké úrovni je Bezejmenný, teď si nejsem úplně jistý ale myslím že to jde až od úrovně 18, časem upřesním.

2 Loner Loner | 26. května 2008 v 21:16 | Reagovat

V originálním oslovení se Morte představuje jako Morte Rictusgrin a převažuje názor, že Morte  je zjednodušený tvar jména Mortimer.

3 Autorka blogu Autorka blogu | E-mail | 5. července 2008 v 16:29 | Reagovat

Já se ho snažila vytáhnout asi na 20 levelu a nepovedlo se....

4 Loner Loner | 22. září 2008 v 17:15 | Reagovat

Zaléží na levelu povolání vytáhnout ho jde pokud se nemýlím po dosáhnutí  úrovně specialista - tj. 12. level. Postava musí např pouze u bojovníka projít až do levelu. Na 7. a 12. úrovně dostane každé povolání specifický bonus k vlastnostem. Já měl postavu na úrovni myslím 20 - 21 a vytáhnout šel, možná nějaký bug? Hrála jsi v tu dobu s patchem?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama